Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Погледнете ги најдобрите пет асистенции во ЛШ, место имаше за Карачиќ и Стоилов
(ВИДЕО) Погледнете ги најдобрите пет асистенции во ЛШ, место имаше за Карачиќ и Стоилов

(ВИДЕО) Погледнете ги најдобрите пет асистенции во ЛШ, место имаше за Карачиќ и Стоилов

После завршување на сезоната во Лигата на Шампионите, во која Вардар по втор пат ја освои Европската титула, медија тимоит на ЕХФ направи избор на 20. најдобри асистенции во ЛШ.

Во ТОП-5 врвот се најдоа и играчите на Вардар. Се работи за асистенцијата на Карачиќ до Стоилов, во големото финале против екипата на Веспрем.

Погледнете ги најдобрите пет асистенции во ЛШ, на линкот, ТУКА.