Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Slider (page 9)

Slider

Натпреварите од ПМФЛ со директни преноси на Арена Спорт и МТВ

vardarfans-pmfl

Во новата натпреварувачка сезона, натпреварите од ПМФЛ ќе бидат пренесувани на каналите на Арена Спорт и МТВ. Вака е договорено на состанокот во Белград, меѓу претседателот на ФФМ и претставниците на Арена Спорт. По разговорите во седиштето на ТВ Арена Спорт, раководството на регионалниот спортски канал, ТВ Арена Спорт, достави понуда до Фудбалската федерација на Македонија за телевизиските права за ... Read More »

Вардарци пристигнаа во Словенија, каде ќе ги одработат главниот дел од подготовките

20507-vardar-od-deneska-na-podgotovki-vo-slovenija

Фудбалскиот клуб Вардар два дена порано од претходно предвиденото, пристигна денес во Рогашка Слатина ( Совенија), каде ќе го одработи главниот дел од подготовките пред стартот на новата натпреварувачка сезона. Во текот на денешниот ден ќе биде одржан и првиот тренинг. Во Словенија, остануваме се до 2.август, период во кој ќе одиграме и пет контрони мечеви. РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар отвараат против Ц.Ѕвезда, на турнирот „фудбалски пријатели“

465

Како што објавививме претходно, кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, или генерацијата родени 2002 година, во периодот  25-28. јули ќе настапат на силниот меѓународен турнир “Фудбалски пријатели“, кој ќе се одигра во градот Фоча ( БИХ). Учество на турнирот ќе земат вкупно десет екипи. Вардар е дел од групата Б, во која ќе бидат и екипите на Локомотив Москва ( Русија) ... Read More »

Парондо пристигна на Хвар, продолжува одморот на Европските Шампиони

vardarfans-parondo

Европските шампиони веќе неколку дена се наоѓаат во Хрватска, каде уживаат во заедничкиот одмор. Екипата полека се комплетира, не се сите од шампионскиот тим, но сепак голем број од нив одвоија време за повторно да се соберат. Главниот кој недостасуваше е предводникот од клупата, човекот кој во својата прва сезона како главен тренер на еден машки тим, успеа да ја ... Read More »

Втор контролен дуел за вардарци, на теренот во Аеродром гостува Тиквеш

1212

Денес со почеток од 16 часот, на теренот во населбата Аеродром, екипата на фудбалскиот клуб Вардар ќе го одигра вториот контгролен натпревар. Противник е второлигашот Тиквеш од Кавадарци. Ова ќе биде втор контролен дуел за црвено-црните, откако на првиот пријателски меч го победивме тимот на Работнички (2:1). Ова ќе биде последниот контролен дуел во Македонија за вардарци, кои на 17.јули ... Read More »

Вардарци продолжуваат со забавата во Хрватска

2

Вардарци веќе втор ден се наоѓаат на Хвар, каде уживаат во заедничкиот одмор. Денес се приклучија и руските ракометари, Дибиров, Горбок и Шишкарев, но се уште го нема капитенот, Стоилов. На заедничкиот одмор ќе ги нема Морас Фереира, Милосављев и Гедбан. Вардарци го развиорија знамето на Хвар, а се очекува да ги посетат местата, Бол и Вис. На своите инстаграм ... Read More »

(ФОТО) Европските шампиони на заеднички одмор во Хвар

vardarfans-odmor

Како пред две години, така и оваа, ракометарите на Вардар се собраа на Хвар, на заеднички одмор, после освоената Европска титула. Голем дел од играчите се наоѓаат на Хвар, заедно со извршниот директор на клубот, Давор Стојаноски и оперативниот менаџер, Марко Савовски, како и дел од лекарскиот тим на клубот. Од играчите ќе ги нема Милосављев, Гедбан и Мораес Фереира, ... Read More »

(ВИДЕО) Дибиров не мирува, русинот полека започна со тренинзи

vardarfans-dibirov

Иако се наоѓаат на заслужен одмор, после напорната сезона и освоената Европска титула, еден од најдобрите стрелци на тимот, Тимур Дибиров започна полека да работи на својата кондиција. На својот инстаграм профил, руското крило објави видео на кое тренира на трака, и полека се подготвува за стартот на примпремите кои стартуваат на 24.јули во Скопје. Сигурно дека за Дибиров нема ... Read More »

(ВИДЕО) Дибиров со два гола во ТОП-10, место во изборот за најдобри голови имаше и за Шишкарев, Кристопанс и Борозан

vardarfans-golovi

Медија тимот на ЕХФ после прегледот на најдобрите одбрани и асистенции, направи и избор на најдобрите 30 голови во Лигата на Шампионите, за изминатата сезона, во која Вардар успеа по втор пат да стане Европски Шампион. Ниту еден избор не поминува без играчите на Вардар, така и во овој доминираат нашите ракометари. Така на пример, Тимур Дибиров со два свои ... Read More »

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во 1/4-финалето, Кил ја засилува конкуренцијата

65300551_10158214922520348_8144305673178447872_n

Светската „куќа на ракометот“ -ИХФ денеска ги соопшти деталите  за претстојното издание на Супер Глоуб. Годинава Супер Глоуб купот има  10 екипи. Конкуренцијата, ИХФ,  реши додатно да ја засили, повикувајќи и  трета европска екипа. Станува збор за германскиот претставник, тимот на Кил. На првиот ден на турнирот, на 27 август ќе се одиграат две т.н 1/8финални квалификациски средби. Ќе играат ... Read More »