Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Slider (page 7)

Slider

Горица го надигра Вардар и порази со 3:0

fkv

Тимот на Вардар претрпе висок пораз на летните подготовки во Словенија, откако попладнево амбициозниот хрватски прволигаш Горица го совлада нашиот тим со високи 3:0 (2:0). Вардар немаше никакви шанси на овој дуел, противникот уште од самиот старт ја најави победата. Веќе во петтата минута со голот на Ндиаје, Горица стигна со предност од 1-0. Веќе во десеттата минута со голот ... Read More »

Одлично отварање на турнирот во Боровец, вардаровите пионери ја победија ЦСКА Софија

718

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар со победа го започнаа настапот на силниот меѓународен турнир во Бугарија. Избраниците на Драган Стефановски во првото коло ја победија екипата на ЦСКА Софија, со конечен резултат од 3:1. Одлична игра за нашите млади надежи кои покажаа многу повеќе од противникот. По првото полувреме, Вардар имаше водство од 2:0. Резултатот на овој натпревар го отвори ... Read More »

Денес, Вардар го игра вториот контролен меч на подготовките во Словенија

vardarfans-fk-vardar

Фудбалскиот клуб Вардар денес ќе го одигра вториот контролен натпревар, на подготовките во Словенија. Противник за црвено-црните ќе биде екипата на Горица од Хрватска. Натпреварот почнува во 17:30 часот на стадионот во Велика Горица (Хрватска). Првиот контролен меч на вардарци, против Дравиња, беше прекинат при наше водство од 1:0, поради обини врнежи од дожд. Read More »

Писонеро: Се чувствувам добро во Скопје, кога влегов во салата се возбудив

pisonero-ona-shto-go-ima-vardar-e-izvonredno-21193

Во текот на утрешниот ден, ракометниот клуб Вардар кој е актуелен шампион на Европа ќе започне нова ера, и тоа со новиот стручњак кој доаѓа од Шпанија, се работи за Давид Писонеро, кој има само позитивни впечатоци од градот и клубот. „Се чувствувам многу добро во Скопје. Тоа се моите први импресии од оваа недела колку сум тука. Веќе го ... Read More »

Вардар го откажа настапот на турнирот во Стразбург

vardarfans-turnir

Европскиот ракометен шампион и дефинитивно го откажа настапот на силниот меѓународен турнир во Стразбург, кој на програмата е во перидот од 22-25.август. Турнирот е одложен поради играњето на Супер Глоуб Купот, или неофицијалното светско првенство, кој е закажан да се игра во периодот од 27-31.август. Покрај Вардар на ова натпреварување ќе настапат и екипите на АЛ Вехда (С.Арабија), Барселона (актуелен ... Read More »

Вардар Јуниор на 29.јули стартува со подготовки, Петрушевски и Манасков остануваат тренерски тандем

vardarfans-vardar-junior-660x330-660x330

Екипата на Вардар Јуниор и во новата натпреварувачка сезона ќе ја гледаме во најсилната Супер лига, откако успеавме да обезбедиме опстанок во истата. Тренерскиот двоец на вториот тим на Вардар останува ист, а тоа се Стојан Петрушевски и Пепи Манасков, кои ќе имаат задача повторно да ја остават екипата во лигата, иако ќе биде тешко, со оглед дека во новата ... Read More »

Седлоски е нов спортски директор на ФК Вардар, од утре се приклучува на тимот во Словенија

91119-uefa-cl-fudbal-kvalifikacii-vardar-kopenhagen-25072017-21200

Поранешниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски се враќа во клубот, како спортски директор, место кое беше испразнето по заминувањето на Дарко Панчев. Седлоски како тренер на Вардар успеа да освои две домашни титули со клубот и да го внесе тимот во последната елиминациска пречка, пред пласманот во групната фаза од Лигата на Европа, што и се случи, пред две години, ... Read More »

Марија Лојаница: Поминав пет успешни години во Вардар

marijalojanica

Екипата на Веспрем се обидува на секој начин да стигне до својата прва Европска титула. Покрај тоа што им стана тренд да купуваат играчи од Вардар, во новата сезона тоа се Борозан и Мораес, нов член на унгарскиот шампион е и Марија Лојаница, кондициониот тренер, кој изминативе пет години ги помина токму во Вардар. Денес, тимот на Веспрем стартуваше со ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар доби и турбо фолк песна

vardarfans-pesna

Втората Европска титула која ја освоија ракометарите на Вардар беше повод и инспирација за многумина да изработат песна за црвено-црните. Новата е турбо фолк, и дело на Влатко Алексовски, а музиката е слична на таа на бугарската пејачка Преслава и нејзината песна Шушана. Read More »

(ВИДЕО) Запознајте ги актуелните Европски и СЕХА Шампиони

vardarfans-video

Вардар е најтрофејниот тим во СЕХА-лигата, освојувајќи вкупно пет од можните осум трофеи во ова натпреварување. Два има екипата на Веспрем, додека еден трофеј е за Загреб. Во пресрет на новата натпреварувачка сезона, медија тимот на СЕХА изработи посебно видео за шампионот. Неверојатен колектив со тимски дух, кој успеа пет пати да го освои трофејот во СЕХА-лигата. Запознајте ги актуелните ... Read More »