Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Slider (page 5)

Slider

(ВИДЕО) Вардарци напорно тренираат во аеробик центарот

vardarfans-trening

Уште три дена, вардарци тренираат во Скопје, по што ќе заминат на главниот дел од подготовките, во градот Требиње. И во Скопје, Европскиот Шампион напорно се подготвува, се работи пред се на физичката подготовка на екипата. Во текот на вчерашниот ден, вардарци работеа во аеробик центарот во Јане Сандански, како изгледаше тоа, можете да погледнете на следново видео.  Read More »

Вардар и Борац ќе го отворат турнирот во Требиње

vardarfans-turnir

Градот на сонцето во Требиње ќе биде домаќин на 2.издание на меѓународниот турнир, кој на програмата е во периодот од 9-11.август. На турнирот учество ќе земат шест екипи, меѓу нив и Европскиот ракометен шампион, тимот на Вардар. Токму црвено-црните ќе отворат овој турнир, противник им е екипата на Борац од Бања Лука, мечот својот старт ќе го има во 15:00 ... Read More »

Вардар доби трофеј за фер – плеј екипа, на турнирот во Фоча

vardarfans-kadeti-2

Во текот на вчерашниот ден, финишираше 15.издание на силниот меѓународен турнир во Фоча, на кој се натпреваруваа 10 екипи, кај генерацијата родени 2002 година. За прв пат, овој турнир успеа да го освои екипата на Марибор од Словенија, која во големото финале, дури после изведување на удари од белата точка успеа да ја совлада екипата на Локомотива Москва (5:4), откако ... Read More »

(ФОТО) Вардарци го посетија Драчево, гостин беше и Игор Карачиќ

vardarfans-naslovna

Европскиот ракометен шампион се подготвува за новата натпреварувачка сезона, а вечерното време го користи за дружба, како и со запознавање со новите играчи. Вардарци беа во посета на населбата Драчево, односно во добро познатата пицерија во ова место, се работи за „Ла гондола“. Секако дека вардарци беа препознаени од присутните гости, па секој од нив сакаше да се фотографира со ... Read More »

Целиот распоред за есенскиот дел од шампионатот

vardarfans-fk-vardar

Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига, која започнува во август. Во првото коло нашиот Вардар на домашен терен ја пречекува екипата на Македонија ЃП, додека пак во второто коло  игра на гости кај Борец 1919 од Велес. Дерби дуелот со Шкендија ќе биде одигран на 06. октомври на стадионот ... Read More »

Вардар не го доигра ниту третиот контролен натпревар, мечот со Ал Аин прекинат на полувреме поради невреме

vardar-i-al-ain-odigraa-bez-golovi-vo-mech-koj-traeshe-samo-edno-poluvreme-20856

Вардар не го доигра до крај ниту третиот контролен натпревар на подготовките во Словенија. Откако првиот меч против Дравиња, при наша предност од 1:0, беше прекинат во 60 минута, и вчерашниот дуел против светскиот вицешампион, тимот на Ал Аин, е прекинат по само 45 минути игра, поради силен дожд. Според информациите, Вардар бил многу подобриот тим на теренот, бил поконкретен, ... Read More »

Кадетките на Македонија подобри од Бугарија, одличен настап за нашите вардарки

1

Во првиот контролен дуел кадетките на Македонија успеаа да ја совладаат селекцијата на Бугарија со резултат 32-30. Нашите девојки лошо почнаа,  но успеаа да изедначат до полувреме. Во вториот дел доминираа во салата Автокоманда. Дуелот започна со два промашени напади на двете страни, на нашиот гол Симона Грујовска врза две интервенции. Противникот успеа во првите 10.минути да биде подобар тим, ... Read More »

(ФОТО) Капитенот не губи време, Столе со посебна програма се подготвува за новата сезона

61450727_10158131921480348_7799732674792259584_n

Европскиот ракометен шампион стартуваше со подготовките за новата натпреварувачка сезона, веќе четврти ден црвено-црните ја билдаат формата и кондиционата спремност. Единствен кој тренира посебно, по друга програма е капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов. Пикерот имаше оперативен зафат пред еден месец, па сигурно дека ќе биде потребно време за да се врати на терените. Столе не губи време, па во теретана ... Read More »

Новите засилувања за Европскиот ракометен шампион, своето деби во црвено-црниот дрес ќе го имаат на 9.август

1331-660x330

Европскиот ракометен шампион веќе четврти ден тренира во Скопје, со него и новите засилувања, Димитар Димитриоски, Павел Атман, Жозе Гиљермо Толедо, Сергеј Горпишин, Артурс Кугис и Домен Сикошек Пелко. Познато е дека тимот има и нов тренер, тоа е Давид Писонеро. Своето деби во црвено-црниот дрес, новите засилување ќе го имаат на 9.август, на турнирот во Требиње, каде Вардар и ... Read More »

Големо финале за пионерите на ФК Вардар, Давков и Стојковски „херои“ за црвено-црните

vardarfans-pioneri2-660x330

Големо финале за пионерите на фудбалскиот клуб Вардар, на турнирот „Христов Бонев“ кој се одигрува во Боровец. Попладнево во полуфиналето избраниците на Стгефановски-Гаге, дури после изведување на удари од белата точка успеаа да ја елиминираат силната екипа на Будуќност од Црна Гора. Во регуларниот дел натпреварот заврши со нерешен резултат 2:2. Иако на два пати губевме на овој меч, сепак ... Read More »