Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Slider (page 4)

Slider

Васоски: Јас сум задоволен од подготовките, навистина овој тим има перспектива

vasoski-660x330

Стручниот штаб на чело со шефот Александар Васоски е задоволен како течеа подготовките на неговиот тим во Словенија. Стратегот на црвено – црните рече дека младите полека но сигурно се наметнуваат во првиот тим, па ќе биде на слатки маки околу составувањето на почетните 11-мина во ПМФЛ. Добро поминавме во Словенија, она што го планиравме го одработивме. Штета само за ... Read More »

(ВИДЕО) Два од најдобрите три моменти во ЛШ се за Европските Шампиони

vardarfans-ls

Медија тимот на ЕХФ во едно видео ги „скоцка„ најдобриот гол, одбрана и асистенција во Лигата на Шампионите за изминатата натпреварувачка сезона, во која Вардар успеа по втор пат да ја освои Лигата на Шампионите. Две од најдобрите три моменти за сезоната која помина се дел на вардаровите играчи. Најдобрата одбрана ја имаше Милосављев, најдобрата асистенција, Карачиќ до Стоилов, додека ... Read More »

Чурлинов, Колашинац, Фазлагиќ, Антовски и ред други играчи… кои биле дел од Вардар, а денес настапуваат за познати екипи во Европа

10505499_772557442839272_5255736213670435255_n

Фудбалскиот клуб Вардар како најголем спортски бренд во Македонија од секогаш има голем број на талентирани играчи во младинската школа. Некои од нив, денес се и големи играчи во познатите клубови низ Европа. Напомена, тоа не се играчи кои водат потекло од Вардар, збориме за сите кои настапувале во клубот, а во продолжение ви претставуваме неколку од нив. Секако најголемиот ... Read More »

Уште еден голем талент на Вардар заврши во нов клуб, Марко Ѓорѓиевски потпиша за тимот на Вождовац

vardarfans-marko

Уште еден голем талент кој играл во младинските категории на Вардар, од вчера е нов член на екипата на Вождовац, во супер лигата на Србија. Марко од 2003 година настапуваше во Вардар, каде постигнуваше рекорди зад неговото име. Две години по ред беше најдобар стрелец за пионерите на Вардар, додека во сезоната 2014/15, од фудбалската федерација на Македонија го доби ... Read More »

Среќен роденден Златко Таневски

vardarfans-tanevski

Денес својот 36. роденден го прославува помошникот тренер во стручниот штаб на ФК Вардар, се работи за Златко Таневски. Таневски од минатата полусезона се вклучи во стручниот штав на Вардар, откако претходно работеше како тренер во Академијата на ФК Вардар. Таневски пак е дете на Вардар, кој ги има поминато сите младински категории на клубот. За првиот тим настапуваше во периодот ... Read More »

Гедбан се ожени, алжирецот во Требиње ќе се приклучи на подготовките на Вардар

vardarfans-gedban

Двајцата голмани кои недостасуваат на подготовките со Европскиот ракометен Шампион, се Калифа Гедбан и Марко Кизиќ. Вториот се наоѓа на подготовки со кадетската репрезентација, која од 6.август во Скопје ја очекува Светското првенство, додека првиот доцни поради приватни обврски. Причина е тоа што, алжирецот реши да се ожени, па поради тоа го немаше на тренинзите во Скопје. Се очекува Гедбан, ... Read More »

(ФОТО) Автобусот на Европскиот Шампион доби нов лик, со двете ѕвездички

1

По освојувањето на втората Европска титула, ракометниот клуб го смени своето лого, со додавање на две ѕвездички, кои ги означуваат освоените трофеи во ЛШ. Така и автобусот со кој црвено-црните ќе патуваат доби нов дизајн. „Во новата сезона вардарци на своите официјални патувања ќе го користат автобусот кој доби заслужено разубавување. Двете шампионски ѕвездички се веќе вцртани, а името Вардар ... Read More »

(ВИДЕО) Среќно Карачиќ во новиот клуб, се гледаме набрзо во Скопје

vardarfans-karacic

После седум години поминати во црвено-црниот дрес, дојде крај за Игор Карачиќ. Хрватскиот репрезентативец се реши на нов чекор во неговата богата кариера, потпишувајќи за екипата на Киелце. Пред два дена, Карачиќ ги стартуваше подготовките со новиот клуб, со кој на 9.ноември ќе гостува во С.Ц. Јане Сандански. Секако му посакуваме среќа на Карачиќ во новиот клуб, а нашите фанови ... Read More »

Денес, Вардар го игра четвртиот контролен меч, на подготовките во Словенија

vardarfans-fk-vardar

Денес со почеток од 18:00 часот, екипата на ФК Вардар ќе го одигра својот претпоследен контролен натпревар на подготовките во Словенија. Противник на црвено-црните ќе биде екипата која доаѓа од втората лига на оваа земја, се работи за Рогашка. На овие подготовки, вардарци немаа среќа со времето и одиграа само еден комплетен дуел, оној против тимот на Горица кој го ... Read More »

Како поминаа на трансфер пазарот, противниците на Вардар во ЛШ

vardarfans-ls

На 14.септември, Вардар ја започнува одбраната на Европската титула, со гостување кај екипата на Монпелје, во рамките на првото коло од групата А. Останати противници на црвено-црните во една од најсилните групи, се уште и екипите на Веспрем, Киелце, Брест Мешков, Мотор Запорожје, Кил, Порто, Што се однесува до промените во играчкиот кадар кај овие екипи, секако дека беа активни ... Read More »

624774