Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Slider (page 2)

Slider

Вардар ќе гостува пред полни трибини во Велес

fkv-tosevski

Престојниов викенд на програмата е второто коло од ПМФЛ. По неочекуваниот неуспех на Вардар и поразот на домашен терен во првото коло од Македонија ЃП, играчите на Александар Васоски ќе мора да го поправаат впечатокот во Велес кај новиот прволигаш, тимот на Борец. Овој натпревар ќе биде одигран в недела на градскиот стадион во Велес, а Вардарци ќе ги дочекаат ... Read More »

РК Вардар и Леотар постигнаа договор за взаемна соработка

leotar-vardar

Европскиот ракометен шампион и тимот на РК Леотар од БиХ потпишаа договор за соработка, која вклучува размена на играчи и искуства, како и едукација на тренери. -Се договоривме да правиме размена на играчи, во тој смисол да талентираните играчи на Вардар и Леотар да споделуваат искуства, рече претседателот на Леотар. -Можеме да испратиме и размениме многу наши играчи од Академијата, ... Read More »

(ФОТО) Нема стоп за „Комитите“ и на плус 40!!

kkk

Навивачите на Вардар, популарните „Комити”, му дадоа силна поддршка на вчерашниот натпревар на својот миленик, иако температурите во Скопје беа околу 40 степен. Иако навивачите силно го мотивираа својот тим, сепак, Вардар загуби на премиерниот натпревар од новата сезона. Неколку фотографии од вчерашната трибина каде беа сместени „Комитите“: Фото: Кочо Сотировски Read More »

Завршија подготовките во Требиње, вардарци вечерва се враќаат во Скопје

vardarfans-rk-vardar

Финишираа десетдневните подготовки во Требиње, па Европскиот ракометен шампион вечерва се враќа во Скопје. Од 2.август, црвено-црните беа во Требиње, каде го одработија главниот дел од подготовките. Имаа можност да настапат и на турнир, на кој го освоија првото место, во конкуренција на шест екипи. Вардар во финалето ја победи екипата на Металопластика (32:28) и на тој начин го освои ... Read More »

Тимур Дибиров прогласен за најдобар стрелец и МВП на турнирот во Требиње

vardarfans-dibirov-2

Во конкуренција на шест екипи, Вардар успеа да го освои турнирот во Требиње, победувајќи во големото финале против екипата на Металопластика. Ова беше прв подготвителен турнир за Европскиот Шампион, за новиот тренер, но и засилувањата кои пристигнаа летово. Во финалето бевме подобри од Металопластика (32:28), додека во групата ги победивме екипите на Борац (34:30) и Леотар (38:18). Покрај трофејот за ... Read More »

Вардар ја победи Металопластика и го освои турнирот во Требиње

67946858_10158351624310348_5827715320055332864_n

Тимот на РК Вардар е освојувач на второто издание на турнирот „Свислион“ кој изминативе три дена се одржуваше во Требиње. Во големото финале, црвено-црните ја совладаа екипата на Металопластика. Заслужена победа за вардарци, со оглед дека имаа водство во текот на целиот натпревар, само во еден момент екипата од Шабац имаше предност од 12:13. Сепак до крајот на првото полувреме, ... Read More »

Вардар бара победа и поддршка против Ѓорче

fkv

Со натпреварот на Вардар и Македонија ЃП, се затвора првото коло од новиот шампионат на Македонија во фудбал. Уште во првото коло, денес, Вардар има можност да направи предност од три бодата над Шкендија, тим кој што продолжува со лошите игри и порази, овој пат во домашниот шампионат од тимот на Академија Пандев. Денес Вардарци одат на победа и старт ... Read More »

Двократните Европски Шампиони, Вардар и Металопластика ќе играат во финалето на турнирот во Требиње

1

Денес со почеток од 17:00 часот, актуелниот Шампион на Европа го игра финалето на турнирот во Требиње. Противник за црвено-црните ќе биде екипата на Металоластика од Шабац. Вардар и Металопластика завршија на првото место во своите групи и на тој начин попладнево ќе се борат за трофејот на турнирот во Требиње. Вардар ги доби двата меча во својата група против ... Read More »

Карачиќ: Како мал сонував да ја освојам Лигата на Шампионите, тешко ми беше да кажам збогум на Вардар и Скопје

vardarfans-karacic

Во новата натпреварувачка сезона, Европскиот ракометен Шампион ќе влезе со изменет состав, неколку нови играчи го засилија клубот, а некои и си заминаа. Еден од нив, од кој на навивачите им дојде најтешко е сигурно Игор Карачиќ, миленик на сите вардарови фанови, играчот кој цели седум сезони го носеше црвено-црниот дрес, во кој успеа на два пати да се искачи ... Read More »

„Комити Скопје“: Било кога било каде со тебе се Комити!

kkkk

„Комитите“ во кратко соопштение ги повикаа своите навивачи да го бодрат ФК Вардар на првиот натпревар во новата сезона против тимот на ФК Македонија ЃП. Дуелот како што е добро познато ќе биде одигран на главниот терен на тренинг центарот „Петар Милошевски“од 17 и 30 часот. Стадион ФФМ во Ново Лисиче. Недела 11.08 – Почеток 17.30ч. БИЛО КОГА БИЛО КАДЕ ... Read More »