Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Slider (page 6)

Slider

Вардаровите кадети со пријатно изненадување, Деспот и играчите му го честитаа роденденот на економот

mm

Кадетите на ФК Вардар се наоѓаат на турнир во Фоча, каде денес имаат слободен ден. Тие вчера го отворија турнирот со голема победа, во дуелот со екипата на Црвена Ѕвезда. Денешниот дел избраниците на Деспотовски го искористија за одмор, пред утрешниот дуел со Локомотива Москва. Тие денес пријатно го изненадија економот на Академијата на Вардар, се работи за Перо Ангелески-Манце, ... Read More »

ФК Вардар новата сезона во ПМФЛ ја отвара со домашен дуел против Македонија Ѓ.П

20190719132425

Денес во просториите на ФФМ, беа ивлечени двојките за првото коло во рамките на првата македонска фудбалска лига, која својот старт го има на 11.август. Ждрепката сакаше, сезоната да ја отвориме на домашен терен, со натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П. ДВОЈКИ ПРВА ЛИГА – 11.08.2019 Академија Пандев – Шкендија Вардар – Македонија Ѓ.П Шкупи – Борец Струга Трим Лум ... Read More »

Генерација 2004 со Сашо Тодоровски се подготвува за дебитантската сезона во помладата пионерска супер лига

34

Генерацијата 2004 на ФК Вардар тренира на Академијата и се подготвува за новата натпреварувачка сезона, во која за прв пат ќе играме во помладата-пионерска супер лига. Претходните две години ги поминавме во регионалната скопска лига, истата еднаш ја освоивме, а на два пати го подигнавме трофејот и во купот на Македонија. Новитет во оваа генерација е тоа што има нов ... Read More »

Новите засилувања за Европскиот ракометен шампион, своето деби во црвено-црниот дрес ќе го имаат на 9.август

133

Во текот на вчерашниот ден, Европскиот ракометен шампион го имаше својот прв собир, со кој означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. На првиот тренинг беа присутни и новите засилување на Вардар за новата сезона. Се работи за Димитар Димитриоски, Павел Атман, Жозе Гиљермо Толедо, Сергеј Горпишин, Артурс Кугис и Домен Сикошек Пелко. Познато е дека тимот има и нов ... Read More »

Што беше актуелно на првиот тренинг на Вардар, ги нема Поповски и Гедбан, Стоилов е во период на рехабилитација, кој ќе биде помошникот на Писонеро

4

Европскиот ракометен шампион стартуваше со подготовки за новата натпреварувачка сезона. Екипата во наредните седум дена ќе тренира во Скопје, а на 2.август ќе замине во Требиње, каде ќе го одработат главниот дел од подготовките. На првиот собир беа присутни сите нови засилувања на црвено-црните во новата сезона, на чело со Давид Писонеро. Од староседелците недостасуваа, десното крило, Мартин Поповски и ... Read More »

Гео ја реши Стеауа Букурешт, пионерите на ФК Вардар со втора победа на турнирот во Бугарија се пласираа во полуфиналето

vardarfans-pioneri

Втора победа за пионерите на ФК Вардар, на силниот меѓународен турнир „Христо Бонев“. После ЦСКА Софија, денес падна и силната екипа на Стеауа Букурешт, па без оглед на утрешниот последен исход од групната фаза, нашите млади надежи предводени од Драган Стефановски-Гаге веќе успеаа да се пласираат во полуфиналето на овој силен турнир. Се играше тврда утакмица, а само еден гол ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Место во сала, првиот полесен тренинг на вардарци беше на фудбалски терен

vardarfans

Денес тимот на РК Вардар означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. Новиот тренер на Европскиот Шампион, Давид Писонеро најпрво во спортскиот центар Јане Сандански на половина час ги собра играчите, за претставување со медиумите, по што екипата се упати на фудбалскиот терен во населбата Јане Сандански, каде одржа мал кондициски тренинг под водство на Даниел Јуришиќ. На првиот ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Писонеро го „собра“ Европскиот Шампион и означи старт на подготовките за новата сезона

vardarfans

Новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро го имаше својот прв собир со Европскиот Шампион. Во спортскиот центар Јане Сандански, вардарци се собраа и означија старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. На првиот тренинг беа присутни и новите засилувања. Во следните седум дена, црвено-црните ќе тренираат во Скопје, по што ќе се упатат во Требиње, каде ќе ги одработат главните ... Read More »

Битанг: Благодарам за се, научив многу и на Вардар му посакувам се најдобро

bitang-fkv

Кларенс Битанг и дефинитивно го напушта Вардар и се сели во Грција каде ќе настапува за тимот на Олимпијакос Волос. Битанг мина две години во Вардар, а објави дека Македонија му била својот втор дом, поради Вардар и неговите навивачи. „Беше уживање да се биде дел од клубот. Во овие две години Македонија ми беше дом, поради Вардар и неговите ... Read More »

Попладнево со почеток од 17:00 часот, Европскиот Шампион ќе означи старт на подготовките

vardarfans-trening

Европскиот ракометен шампион денес стартува со подготовки за новата натпреварувачка сезона. Новиот стратег на црвено-црните, Давид Писонеро ќе го има првиот собир со својот нов тим. Со изменет состав од минатата сезона, амбицците на клубот и новиот тренер се исти, а тоа е освојување на што е можно поголем број на трофеи. Секако дека целта е нов пласман на завршниот ... Read More »