Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > Slider > Вардаровите кадети со пријатно изненадување, Деспот и играчите му го честитаа роденденот на економот
Вардаровите кадети со пријатно изненадување, Деспот и играчите му го честитаа роденденот на економот

Вардаровите кадети со пријатно изненадување, Деспот и играчите му го честитаа роденденот на економот

Кадетите на ФК Вардар се наоѓаат на турнир во Фоча, каде денес имаат слободен ден. Тие вчера го отворија турнирот со голема победа, во дуелот со екипата на Црвена Ѕвезда.

Денешниот дел избраниците на Деспотовски го искористија за одмор, пред утрешниот дуел со Локомотива Москва. Тие денес пријатно го изненадија економот на Академијата на Вардар, се работи за Перо Ангелески-Манце, кој денес прославува роденден. Тренерот Деспотовски со играчите со торта му го честитаа роденденот.

Видеото можете да го погледнете во продолжение: