Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Калараш: Лошо зборувам македонски, ама ќе научам!
(ВИДЕО) Калараш: Лошо зборувам македонски, ама ќе научам!

(ВИДЕО) Калараш: Лошо зборувам македонски, ама ќе научам!

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар врати познато име во своите редови и се договори за кам-бек на рускиот репрезентативец Глеб Калараш.

28-годишниот Русин на големото славје на Вардарци на плоштад рече дека не зборува добро македонски јазик, но и вети дека ќе го научи. Останува Калараш да го одржи своето ветување, па да го слушнеме повторно на плоштад, овој пат како говори течно македонски јазик.

Видео: