Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Три победи за младите кошаркари овој викенд, Вардар М16 го доби дербито со Феникс 2010
Три победи за младите кошаркари овој викенд, Вардар М16 го доби дербито со Феникс 2010

Три победи за младите кошаркари овој викенд, Вардар М16 го доби дербито со Феникс 2010

Викендов се одиграа три меча во младинските машки кошаркарски лиги во кои настапија надежите на КК Вардар. Црвено-црните момци забележаа победи кај генерациите: М14, М15 и М16.  Највпечатлива победа беше на момците до 16.години кои го добија дербито со Феникс. 

РЕЗУЛТАТИ:

М14: Вардар-Баскет Кам 86:32

М15: Вардар-Ангели 91:46

М16: Вардар-Феникс 68:64