Sunday ,29 March 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Јуниор лига: Дамите на РК Кале и РК Будимир Вардар одиграа возбудлив меч
(Фотогалерија) Јуниор лига: Дамите на РК Кале и РК Будимир Вардар одиграа возбудлив меч

(Фотогалерија) Јуниор лига: Дамите на РК Кале и РК Будимир Вардар одиграа возбудлив меч

Вчера, се одигаа последните два женски дуели во Јуниор лигата, на мечевите во малата сала при СЦ „Јане Сандански“ тимовите на РК Кале и РК Драчево дојдоа до победи.

Дамите на РК Кале во еден изедначен дуел го добија тимот на  РК Будимир со 13-12 (8-8). Првиот дел беше постојано рамноправен, беше 1-1,2-2, 3-3, 4-4, 5-5, 6-6  и на крајот 8-8. Победникот се доби во вториот дел кога во последната минута влеговме со 12-12 по што тимот од Кичево погоди за победа 13-12.

0 1 2 85081048_10216443652386052_6411180030147166208_o 85099220_10216443642705810_7865483152305684480_o 85136402_10216443654066094_902896327136903168_o 85167403_10216443652146046_8122010283196547072_o 85171033_10216443663866339_6779633068173950976_o 85195203_10216443650506005_3653951613279666176_o 85213553_10216443658666209_8050544359558348800_o 85247255_10216443655906140_1110297291383635968_o 85251190_10216443644145846_6418948148516880384_o 86970226_10216443648745961_8054593298242732032_o 87031084_10216443657146171_4520246293544566784_o 87078133_10216443645865889_499602978261434368_o 87185042_10216443640465754_3811437541354110976_o 87250946_10216443646585907_101239538877202432_o 87276449_10216443662026293_6713049165141639168_o 87326077_10216443657826188_9170835769256837120_o 87379332_10216443645505880_3762230891317821440_o 87390821_10216443643425828_1081049818228326400_o 87416394_10216443641825788_6827784036723720192_o 87416948_10216443639105720_5115005552149135360_o 87476201_10216443653066069_4738031088553689088_o 87581998_10216443636585657_1891930134655533056_o 87600295_10216443662946316_2484389433978126336_o 87626623_10216443664426353_5297475030106505216_o 87734568_10216443654506105_122382378680188928_o 87753437_10216443651466029_7493442918938574848_o 87860369_10216443660466254_8618517723908931584_o 87933269_10216443659266224_825928786615730176_o 999999999999999999999999999999999999999999999999999999