Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар без бодови од дуелот со шампионот Макпетрол
Куглање: Вардар без бодови од дуелот со шампионот Макпетрол

Куглање: Вардар без бодови од дуелот со шампионот Макпетрол

Во рамки на  12.коло во  куглана „Мусандра“ Вардар го пречека асолутниот фаворит во Македонската кугларска лига, екипата на КК Макпетрол.  Сосема очекувано сино-жолтите дојдоа до победа против преполовениот вардаров тим. Кај нас поентираше Бранко Митиќ  кој имаше и најдобар скор во црвено-црниот тим со 560 “соборени дрва“.

Вардар – Макпетрол 1:7, 6,5:17,5( 3150:3350)
1. Згонц М – Соколовски А 1:3, 533:569
2. Митиќ М – Даниловски В/Матиќ И 1:3, 507:530
3. Јанковиќ С – Трпковски С 1:3, 532:569
4. Ристиќ З – Јакимовски Д 0:4, 491:564
5. Митиќ Б – Мемеди И 2:2, 560:554
6. Гијевски В – Донковски М 1,5:2,5, 527:564