Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар во недела го пречекува Трокал
ЖКК Вардар во недела го пречекува Трокал

ЖКК Вардар во недела го пречекува Трокал

Минатата недела се одиграа повеќе од дуелите кој беа дел од 12.коло во првата женска кошаркарска лига. Дуелот на избраничките на Жаклина Стојановска беше одложен, сега е познат новиот термин на одигрување.

ЖКК Вардар ќе ја пречека екипата на Трокал во недела, 16/02/2020 во малата сала при СЦ “Кале“. Дуелот е закажан со почеток во 17-00 часот. Судии на истиот се делегирани: Анастасијевиќ ,Зафировски и Ѓорѓиевски. Вардар атакува на 12-тата победа во исто толку мечеви, на овој дуел сме изразити фаворити и се очекува да се вратиме на врвот на табелата.