Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар ЕМ домаќин на ОК Бами Кор
Вардар ЕМ домаќин на ОК Бами Кор

Вардар ЕМ домаќин на ОК Бами Кор

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ ќе одиграат натпревар од 3.коло во рамки на втората фаза од шампионатот во втората одбројкарска сениорска конкуренција.

Црвено-црните дами се домаќини на тимот на ОК Бами Кор, дуелот ќе се одигра денес (26.парил) со почеток во 17 часот и 15.минути. Ние имаме половичен успех на првите два натпревари кои ги одигравме во оваа фаза, денес атакуваме на победа на дуелот кој се игра во Спортскиот центар „Форца“ во Скопје.