Friday ,25 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) Величковски со атрактивно забивање на само 13.години
(ВИДЕО) Величковски со атрактивно забивање на само 13.години

(ВИДЕО) Величковски со атрактивно забивање на само 13.години

Кошаркарскиот клуб Вардар е  „расадник“ на млади кошаркарски таленти. Па така  летово добија нови признание за двајца свои момци кои со тимот на Вардар беа дел од Европската Младинска Кошаркарска Лига во која обезбедија финален турнир, истиот за жал поради пандемијата не се одигра.  Бојан Величковски и Марко Лукановски се избрани во најдобрата петорка на Европската Младинска Кошаркарска Лига (EYBL) за сезонaта 2019/2020 година. 

На летниот камп на Вардар во Скопје, Величковски ги покажа своите вештини, по одлично одработена вежба овој 13.годишен кошаркар атрактивно „заби“. Во продолжение погледнете го видеото!