Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Крстевски стартер во поразот на Македонија У19, во игра влегоа Салиу, Величковиќ и Андоновски
Крстевски стартер во поразот на Македонија У19, во игра влегоа Салиу, Величковиќ и Андоновски

Крстевски стартер во поразот на Македонија У19, во игра влегоа Салиу, Величковиќ и Андоновски

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години, после подолг период го одигра првиот контролен натпревар.

Вчера на тренинг центарот „Петар Милошевски“ избраниците на Шкумбин Арслани спарингуваа со екипата на Тиквеш, која е дел од втората македонска лига. Подобар беше тимот на Тиквеш, кој славеше победа со резултат 1:3.

Во стартниот состав на Македонската селекција се најде еден играч од Академијата на Вардар, се работи за Виктор Крстевски, додека во игра во второто полувреме влегоа Мартин Радуловиќ-Величковиќ, Фисник Салиу и Филип Андоновски.

На 15.август, Македонија У19 ќе одигра контролен дуел и со екипата на Шкендија.

Фото: Sportmedia.mk