Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Пренос од гостувањето на ФК Вардар, кај екипата на А.Пандев
Пренос од гостувањето на ФК Вардар, кај екипата на А.Пандев

Пренос од гостувањето на ФК Вардар, кај екипата на А.Пандев

Претстојниов викенд на програмата е 2.коло во рамките на првата македонска фудбалска лига.

Црвено-црните ќе се обидат да стигнат до првите бодови во новата сезона, на гостувањето во Струмица, кај екипата на Академија Пандев. Мечот е закажан да се одигра во недела, со почеток од 17:00 часот, со директен пренос на МТВ.

Во првото коло и двете екипи доживеаа порази. Вардар загуби дома од екипата на Борец (0:1), додека А.Пандев беше поразен на гостувањето кај Пелистер (1:0).