Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардарци се подготвуваат за вечерашниот дуел
(ФОТО) Вардарци се подготвуваат за вечерашниот дуел

(ФОТО) Вардарци се подготвуваат за вечерашниот дуел

Ракометарите на Вардар вечерва ќе го имаат првиот натпревар во новата сезона. Играчите на Стевче Алушовски се подготвуваат со полесен тренинг за дуелот со РК Охрид кој е на програмата вечерва од 21 и 15 часот во рамките на турнирот „Струга 2020“.

Вечерва очекуваме во игра да ги видиме сите нови ракометари, но и оние кои останаа во таборот на Вардар.

Фото од утринскиот тренинг: 

117634712_10159712401080348_2997372524606022323_o
117707107_10159712401275348_1157056584789494441_o
117765363_10159712400830348_8681395098320576797_o