Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Хераклеа „лесен плен“ за КК Вардар, убедлива победа на црвено-црните
Хераклеа  „лесен плен“ за КК Вардар, убедлива победа на црвено-црните

Хераклеа „лесен плен“ за КК Вардар, убедлива победа на црвено-црните

Стануваше збор за натпревар од 20.коло кое другите ривали го одиграа за викенд, КК Вардар на овој меч со битолчани беа фаворити и ја оправдаа својата фаворитска улога. Победата дојде со високи 28.поена позитива во дуел во кој од првиот период се до крајот имавме целосна контрола на резултатот и на играта на оваа средба.

Победата со која повторно се вративме на позицијата број два на табелата беше остварена со резултат 70 – 42.