Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Нема одмор за вардарки, во сабота домаќини на ЖРК Стружанка
Нема одмор за вардарки, во сабота домаќини на ЖРК Стружанка

Нема одмор за вардарки, во сабота домаќини на ЖРК Стружанка

За ЖРК Вардар нема одмор, денес гостуваат во Битола (8.коло, плеј-оф сениорски), единствено одмор имаат утре бидејќи за викендов ги очекуваат нови средби. Како што најавивме во недела има младински завршен Ф-4 турнир, а во сабота се игра новото, 9.коло од  плеј-офот.

Задутре, сабота (9.април,2022) вардарки ќе одиграат средба на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Ние ќе ја пречекаме екипата на ЖРК Стружанка, тој натпревар е закажан со почеток во 13 часот и 30 минути.