Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар со максимален ефект 4/4 го заврши турнирот во Унгарија
Вардар со максимален ефект 4/4 го заврши турнирот во  Унгарија

Вардар со максимален ефект 4/4 го заврши турнирот во Унгарија

Вчера, во Унгарија кадетите на кошаркарскиот тим „Вардар“ ја остварија и четвртата победа на турнирот од EYBL што се одржува во Шопрон.

Во последниот меч, нашиот тим го совлада чешкиот Сокол Прашки со 101-87. Сите три  триумфи на Вардар беа убедливи, изразени со двоцифрена разлика па така беше и на оваа последна, четврта средба на црвено-црните момци на Јованчев.

Најефикасен во нашите редови  на дуелот беше  Љубен Ефтимовски со 31 поен, на тоа придодаде и дури 16 скока, Нешовиќ и Терзиевски постигнаа по 18 поени, а Ѓорѓевиќ  впиша 16.поена.