Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Трајкоска Јована

Среќен роденден Трајкоска Јована

q2

Денес еден од голманите на ЖРК ВардарЈована Трајкоска го прославува својот 19.роденден. На македонската репрезентативка, редакцијата на Вардар фанс и посакува многу успех, среќа, здравје успех. Станува збор за млад и надежен “чувар на мрежата“, беше најдобар пионерски голман кога овој тим ја „скрши“ домининацијата на Металург. Следеа одлични игри во кадетската, младинската и сега во сениорската конкуренција. Популарната „Јоци“  е воедно е и македонска младинска  репрезенативка, таа  одлично ги бранеше боите на црвено-жолтата на турнирот во Скопје.

q

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЈОЦИ!