Monday ,27 May 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) КК Вардар во Чаир кај Шкупи ја забележа деби победата во Првата лига
(ВИДЕО) КК Вардар во Чаир кај Шкупи ја забележа деби победата во Првата лига

(ВИДЕО) КК Вардар во Чаир кај Шкупи ја забележа деби победата во Првата лига

Благодарение на одлично одиграната последна четвртина, успеавме да славиме во Чаир. Ова е прва, но значајна победа за сениорите која не “одвои” од останатите екипи кои сеуште се без ниту една.  Противникот ни парираше скоро до 34.минута, но во две минути им направивме серија 11-0, која беше клучот на победата. Вардар до првата победа во сениорската лига стигна со резултат 67-77.

* Видеото од дуелот со тимот на  КК Шкупи на гостински терен на кој ја имавме првата победа сезонава може да го пронајдете ОВДЕ