Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) Започна втората смена од летниот камп на КК Вардар
(ФОТО) Започна втората смена од летниот камп на КК Вардар

(ФОТО) Започна втората смена од летниот камп на КК Вардар

Од крајот на минатиот месец, Кошаркарскиот клуб Вардар го реализира индивидуалниот летен камп за момци. Веќе една смена го заврши истиот, поради пандемијата се работи по посебен протокол.  Започна со реализација и втората рунда од истиот, тренинзите се одвиваат на отворените терени на Хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Во продолжение неколку фотогафии од втората смена.

kam kam3 kam4