Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Кантегрел ја почувствува „скопската шема“
(ФОТО) Кантегрел ја почувствува „скопската шема“

(ФОТО) Кантегрел ја почувствува „скопската шема“

Француското засилување на голот на Вардар, Робин Кантегрел, веќе се наоѓа во Скопје, а во сабота ќе го има првиот собир со новиот клуб.

Кантегрел пристигна заедно со неговиот менаџер и веднаш на почувствуваа скопската шема. Тие заедно со Иван Марковски кој е поранешен член на Вардар, седнаа на кафе во еден од кафичите низ Скопје. Кантегрел ќе има време за аклиматизација и запознавање на градот, а со Ристовски и Кизиќ ќе бидат задолжени за голот во новата натпреварувачка сезона.

vardarfans-kantegrel