Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар со 30 плус го совлада Работнички
ЖКК Вардар  со 30 плус го совлада Работнички

ЖКК Вардар со 30 плус го совлада Работнички

Вчера во малата сала „Кале“, тимот на ЖКК Вардар беше домаќин на екипата на ЖКК Работнички. На оваа средба црвено-црните дами се вратија на победите по два пораза во пртходните две кола. Црвено-црните девојки дојдоа до убедлива победа со триесет поена повеќе.

На натпреварот во кој водевме и имавме доминација во сите четири периода на средбата, победата ја остваривме со резултат 93-63 на крајот.