Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ до 6/6 во сениорската лига

ЖОК Вардар ЕМ до 6/6 во сениорската лига

260664931_625700338849760_8055316002750480942_n

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ играат перфектно во лигата, тие вчера на шестата средба за нив дојдоа до шестата победа во 2.лига и се на делба на лидерската позиција. За вчерашниот меч објавија на нивната страница:

Уште еден убав натпреварувачки ден на нашата сениорска екипа
На шестиот натпревар ја забележавме и ШЕСТАТА ПОБЕДА по ред и имаме зошто да се радуваме
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Виктори волеј 3:0
Следниот викенд следи нов предизвик за овие девојки ❤