Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > ЖКК Вардар денес домаќин на Работнички
ЖКК Вардар денес домаќин на Работнички

ЖКК Вардар денес домаќин на Работнички

ЖКК Вардар денес (недела, 18.април) ќе ја комплетира првата половина од  Супер лигата. Ние ќе одиграме во 3.коло напревар со тимот од Градски Парк, екипата на ЖКК Работнички.

Вардарки се домаќини во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ на оваа средба. Црвено-црните дами на Славица Наков која оваа пролет е тренер-играч во 16-00 часот ќе го пречекаат црвено-белиот тим. Вардарки се фаворит на оваа средба и се очекува да ја продолжат низата на победи која ја започнаа минатото коло на гостување во Струга.