Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар поразен во дербито од Баскет Кам
ЖКК Вардар поразен во дербито од Баскет Кам

ЖКК Вардар поразен во дербито од Баскет Кам

Во женската прва кошаркарска сениорска лига по шест кола два тима имаат максимален ефект, ЖКК Вардар имаа 12.бода колку и тимот на Баскет Кам тие два тима вчера одиграа дерби кое припадна на тимот од Македонска Каменица.

Ние бевме гости на оваа средба  од  7.коло  во салата “Кирил и Методиј“ во М.Каменица, домаќинот беше повешт и со три поена дојде до победа со која остана сам на врвот на табелата. Ривалот оствари триуфм со резултат 65-62.