Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Одбраната на титулата, ЖКК Вардар ќе ја започне со гостување кај Трокал
Одбраната на титулата, ЖКК Вардар ќе ја започне со гостување кај Трокал

Одбраната на титулата, ЖКК Вардар ќе ја започне со гостување кај Трокал

Пред нас е новата сезона 2019/2020 во Првата женска кошаркарска лига. Вардар и уште 11 екипи ќе се борат за титулата. Кошаркарките на Жаклина Стојановска се  бранители на титулата, вардарки лани успеаа да дојдат до врвот по победата во финалната серија со тимот на Бадел.

Одбраната на пехарот ќе  ја започнеме  како гости кај екипата на  Трокал. Распоредот за првото коло кое е закажано за  идниот викенд, 19/20.10.2019  е следен:

 

Трокал – ВАРДАР
Баскет Кам – Студент Академија

Патриот 2016 – Шкупи
Бадел 1862 – Крива Паланка
Пробаскет Академија – Гостивар 2009
Пантери – Струга 2009