Monday ,21 June 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар попладнево ги „пали моторите„
ЖКК Вардар попладнево ги „пали моторите„

ЖКК Вардар попладнево ги „пали моторите„

Дамите на  кошаркарски клуб „Вардар“  имаа сезона за паметење, тие успеаа да го одбранат Купот на Македонија кој го освоивме по 3.пат и дојдовме до победа во лигата. Потоа конечно  по поголем период да го „детронизираме“ Бадел и да ги обединиме титулите. Жаклина Стојановска одлично го водеше тимот, таа сосема очекувано ќе продолжи да биде „кормилар“.

Поради репрезентативни обврски на поголем број од кошаркарките, денес 2-ри септември ќе започнат со активности вардарки, тие попладнево    ќе ги „запалат моторите. Тренинзите ќе се одвиваат во нашата сала при СРЦ “Кале“ во Скопје со почетк во 17-30 часот.