Tuesday ,16 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар триумфално во К.Паланка, остануваме на врвот
ЖКК Вардар триумфално во К.Паланка, остануваме на врвот

ЖКК Вардар триумфално во К.Паланка, остануваме на врвот

Кај дамите во кошаркарската женска сениорска лига овој викенд се одигра 7.коло. Многу важна победа во трката за првата стартна позиција остварија кошаркарките на Вардар. Славеа на гостувањето во Крива Паланка со (66:61), и се вратија на победничката патека која и ги донесе на врвот на првенствената табела.

 

РЕЗУЛТАТИ 7.КОЛО

МЗТ Скопје Аеродром – Баскет Кам 2011   51:67

Бадел 1862 – Пробаскет 44:87

Куманово-Гризли – Струга 2009         70:37

Крива Паланка – Вардар           61:66

ТАБЕЛА: Баскет Кам 2011 13, Вардар 13, МЗТ Скопје Аеродром 12, Куманово-Гризли 11, Пробаскет 10, Крива Паланка 9, Бадел 1862 9, Струга 2009 7;