Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар домаќин во дербито на Бадел
ЖКК Вардар домаќин во дербито на Бадел

ЖКК Вардар домаќин во дербито на Бадел

По паузата поради настапите на женската сениорска репрезентација продолжуваат дуелите од првата женска кошаркарска лига во групата-А.

Вардарки кој се на врвот на табелата по пет кола со максимални 10.бода го пречекуваат тимот на Бадел 1862 на домашен терен во дербито. Ривалот нема најсјаен старт, подмладениот тим на баделки по пет кола има три победи и е на позицијата број три. Натпреварот е закажан за сабота (03/12/2022) во малата сала при спортскиот центар „Кале“ со почеток во 15-00 часот.