Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар против шампионот Баскет Кам во првиот дуел во 2022
ЖКК Вардар против шампионот Баскет Кам во првиот дуел во 2022

ЖКК Вардар против шампионот Баскет Кам во првиот дуел во 2022

По зимската пауза продолжуваат возбудувањата во женската сениорска кошаркарска лига, викендов е првата рунда во 2022 година, поточно ќе се игра 12.коло од оваа сезона 2021/22.

Девојките на Александар Ашаданов ги очекува тежок дуел во воведното коло во оваа година, ние играме со шампионот тимот на Баскет Кам од Македонска Каменица. Првиот дуел на ЖКК Вардар  е закажан за утре, сабота (22/01/2022) во СЦ „Кале “ во Скопје.  Натпреватот ќе започне во 17-00 часот.