Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Кадетите на РК Вардар ги започнаа подготовките
(ФОТО) Кадетите на РК Вардар ги започнаа подготовките

(ФОТО) Кадетите на РК Вардар ги започнаа подготовките

Веќе два дена кадетско-младинската екипа на РК Вардар 1961 ги одработува своите зимски подготовки по паузата која беше на сила претходно. Момците на Пепи Манасков, започнаа со работа во среда, 19.јануари.

271867185_453193369683941_4220500725207518790_n

Тренинзите се одржуваат во СЦ „Форца“ во Скопје каде момците се подготвуваат за настапите во кадетската и младинската лига оваа пролет.  Се работи одлично, екипата со полн елан ги исполнува задачите на својот ментор. Овој тим се натпреварува во две старосни категории во земјава.