Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Злато и бронза за КК Вардар М13 на завршниот Ф4
Злато и  бронза за КК Вардар М13 на завршниот Ф4

Злато и бронза за КК Вардар М13 на завршниот Ф4

Вардарци вистински владеат во лигата М13. На финалниот турнир влегоа и двете наши екипи, Вардар 2 и Вардар 1 кои убедливо ги поразија своите противници.

Завчера во СРЦ Кале се одиграа финалните натпревари, а ова е исходот од нив:

  • ВАРДАР 2 – ШАМПИОН за сезона 2018/19
  • ВАРДАР 1 – Трето место за сезона 2018/19
  • 62608797_2102505453383314_4436774497500004352_n

Не треба повеќе да се зборува за оваа генерација на момчиња, кои под раководната палка на тренерот Ашаданов (Вардар 2) и тренерот Данев (Вардар 1), функционираат како вистинско семејство.

Трето место / МЗТ Скопје Аеродром – Вардар 1 61:80

Финале / Вардар 2 – Академија ФМП 69:46

  • Најкорисен играч на финалето беше избран Бојан Величковски од Вардар 2.

64345641_2102505706716622_3251656358969212928_n