Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ со 3/3 во 2.лига, победа и во Тетово
ЖОК Вардар ЕМ со 3/3  во 2.лига, победа и во Тетово

ЖОК Вардар ЕМ со 3/3 во 2.лига, победа и во Тетово

ЖОК Вардар ЕМ одигра уште еден одличен   натпревар во Втората државна лига, на истиот дојде до третта победа во исто толку кола и се наоѓа на врвот на табелата.
Ние гостувавме кај тимот на ТЕ Волеј  од Тетово, на средбата која се одигра во салата при основното училиште „Гоце Делчев“ во Тетово дојдовме до максимална победа со резултат 0:3.
252099629_611638656922595_5122922593951403418_n
Поведовме со 0:1 со победата во првиот сет од 14-25, потоа бевме подобри и со 21-25 и 14-25 за конечни 0:3 и 100% успех на досегашните средби во втората лига за девојките.