Friday ,22 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Вардар Јуниор утре гостува кај РК Пролет
Вардар Јуниор  утре гостува кај РК Пролет

Вардар Јуниор утре гостува кај РК Пролет

Во првото пролетно коло Вардар Јуниор со неверојатен пресврт на домашен терен  го совлада тимот на Металург-2. Во втората пролетна рунда, односно во 16.коло од Супер лигата избраниците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков ќе бидат гости.

Ние ќе одиграме дуел против тимот на РК Пролет, натпреварот со скопскиот ривал е закажан за утре, петок 6.март. На средбата која ќе се игра во салата „Македонско Сонце“ со почеток во 18:30 часот судиската правда ќе ја делат Исмаил Металари и  Ненад Николовски од Скопје.