Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Младинците на РК Вардар домаќини на Пролет
Младинците на РК Вардар домаќини на Пролет

Младинците на РК Вардар домаќини на Пролет

Младинската екипа на РК Вардар 1961 започна со пораз во младинската група-А во првото коло. Викендов ги очекува дуел од втората рудна.

На оваа средба сме домаќини во Јане Сандански, ни гостува тимот на РК Пролет 62. Натпреварот во големата сала е закажан за недела (7.октомври) со почеток во 17-00 часот. Судии на истиот се делегирани Лејла Јашар и  Михаела Капсарева од Скопје.