Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар 1961 утре на „мегдан“ со Пролет
РК Вардар 1961 утре  на „мегдан“ со  Пролет

РК Вардар 1961 утре на „мегдан“ со Пролет

РК Вардар 1961  е многу блиску до освојување на Шампионската титула, а за тоа да се случи ќе треба да ги добие и останатите два натпревари до крајот на сезоната во домашното првенство.

Во рамките на претпоследното 13.коло, црвено-црните ќе играат во гости кај скопскиот ривал,  екипата на РК Пролет 62. Натпреварот е  во Скопје е закажан да се одигра во сабота (29.мај) со почеток 19:00 часот.

Вардар го доби првиот натпревар одигран во Јане Сандански со резултат 30:24.