Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Алушовски: Очекувам еден неизвесен меч со многу борба
Алушовски: Очекувам еден неизвесен меч со многу борба

Алушовски: Очекувам еден неизвесен меч со многу борба

Европскиот првак, РК Вардар 1961  вечерва гостуваат во Полска кај екипата на Киелце, на натпревар од осмото коло во Лигата на Шампионите. За истиот кормиларот на црвено-црните, Стевче Алушовски даде свое видување:

Го очекуваме реваншот со Киелце, во Полска. Исто така ќе играме пред празни трибини, нормално. Анализиравме кои се нивните добри страни, и пред натпреварот во Скопје, имавме уште четири дена за да видиме каде грешевме и што можеме да поправиме. Секако дека има место и простор за напредок особено во нашата игра во одбрана каде што првпат примивме 33 голови. Нашите голмани можат многу повеќе од она што го покажаа во Скопје. Исто така и некои детали кои ќе ги промениме за играта во напад. Се надевам и мислам дека ќе одиграме еден добар натпревар во Кјелце каде што ќе покажеме дека Вардар не случајно освои три бода до сега во Лигата на шампионите и дека до 52 минута беше егал со Полјаците во Скопје. Очекувам еден неизвесен меч, со многу борба каде што не сме без шанси-вели Алушовски.