Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) „Министерот за одбрана“ во тимот на колото!!
(ВИДЕО) „Министерот за одбрана“ во тимот на колото!!

(ВИДЕО) „Министерот за одбрана“ во тимот на колото!!

Борко Ристовски сосема заслужено се најде во тимот на колото. Фантастичниот Ристовски на вчерашниот натпревар против Порто одигра маестрално. Имаше 18 успешни интервенции, а придодаде и четири погодоци (од гол на гол), што за него се рекорд во својата ракометна кариера.

На крајот штета што оваа феноменална партија на Борко не беше крунисана со уште еден победа во Лигата на шампионите.

Изборот на ЕХФ за тим на колото можете да го погледнете ТУКА.