Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Лузерот на годината, Борозан потпиша за Веспрем
Лузерот на годината, Борозан потпиша за Веспрем

Лузерот на годината, Борозан потпиша за Веспрем

Тимот кој го совладавме во големото финале во Келн, унгарскиот шампион Веспрем се засили со  Вуко Борозан.  Унгарскиот гигант денеска и официјално го претстави  како свое најново засилување.

Црногорецот  стана „Лузер на годината“ поради  тоа што пред 1/4-финалето во ЛШ  замина од тимот, оставајќи го со скратена роатација. Сепак тој погреши бидејќи црвено-црниот тим и  без негова помош стигна до европската титула. По заминувањето од Вардар беше слободен агент, сега ја прифатил и потпишал понудата за „две плус една година“  од Унгарците.