Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Царчев ќе прозива на 7.август, ЖРК Вардар ќе учестувава на турниот во Ѓорче
Царчев ќе прозива на 7.август, ЖРК Вардар ќе учестувава на турниот во Ѓорче

Царчев ќе прозива на 7.август, ЖРК Вардар ќе учестувава на турниот во Ѓорче

Кормиларот на црвено-црните девојки, Александар Царчев го одреди почетокот на летните подготовки.

Црвено-црните ќе започнат со подготовки на 7,август, ќе имаат по два тренинга на стартот. Кондиционите во Градски парк и ракометни во салата „Круме Кепески“. Веќе на 28.август девојките од ЖРК Вардар ги очекува настап на турнирот во Ѓорче Петров на кој ќе настапат 8.екипи, ќе има тимови од Македонија, Србија и Грција на истиот.