Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Азер Омерагиќ ново име во ФК Вардар

Азер Омерагиќ ново име во ФК Вардар

FB_IMG_1690895061728

✍️ Азер Омерагиќ е петто засилување на Вардар во летниот преоден рок.

21 годишниот напаѓач кој потекнува од нашата фудбалска академија, доаѓа од екипата на Скопје, а во својата досегашна кариера беше дел од и екипите на Хајдук Сплит, Шкупи и Борец. Во првата македонска фудбалска лига има забележано 32 настапи.

Добредојде назад во најтрофејниот македонски фудбалски клуб Азер! ⚫️l