Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Чеси ќе му судат на Вардар против Пик Сегед
Чеси ќе му судат на Вардар против Пик Сегед

Чеси ќе му судат на Вардар против Пик Сегед

Во четврток, Вардар гостува кај екипата на Пик Сегед, во рамките на 3.коло од Лигата на Шампионите.

ЕХФ ги одреди судиите за овој натпревар, чест да ја делат правдата во Сегед ја добија чесите Хорачек и Новотни.

Вардар и Пик Сегед ја „бркаат“ првата победа сезонава во ЛШ, откако ги загубија првите мечеви, од екипите на Брест Мешков односно Киелце.

Дуелот во четврток ќе стартува во терминот од 18:45 часот.