Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Судии од Чешка за првиот натпревар сезонава на Вардар во ЛШ
Судии од Чешка за првиот натпревар сезонава на Вардар во ЛШ

Судии од Чешка за првиот натпревар сезонава на Вардар во ЛШ

Во среда (15.09), Вардар ја отвара новата сезона во ракометната Лига на Шампиони. ЕХФ ги одреди судиите за натпреварот во Норвешка, честа да ја делат правдата ја имаат чесите Вацлав Хорачек и Јири Новотни, додека делегат ќе биде  Петер Олсон од Шведска.

Утрешниот натпревар во „Тернинген Арена“ ќе стартува од 18:45 часот.