Wednesday ,08 May 2024
Home > Комити > (РЕТРО ВИДЕО) Како црвено-црниот вулкан ја стопи Ајфеловата кула
(РЕТРО ВИДЕО) Како црвено-црниот вулкан ја стопи Ајфеловата кула

Една од поинтересните кореографии и пароли на навивачката група Комити, беше на ракометниот натпревар во лигата на шампионите пред две сезони против богатата екипа на ПСЖ. Тој дуел по голема борба заврши со нерешен резултат 24:24, иако гостите од Париз имаа три гола предност на пет минути пред крајот на мечот. Сепак Вардарци не се предадоа од минута во минута го кршеа резултатот, за на крај дури и да имаат напад за победа. На тој натпревар имаше одлично навивање од најдобрата ракометна публика во Европа-Комити, кои приредија интересна кореографија и парола.

Погледнете како црвено-црниот вулкан ја стопи Ајфеловата кула

Една од поинтересните пароли беше: Нашата страст пали и жари, пекол ги чека и ѕвездите од Париз.