Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дефиниран терминот, Барселона ќе не пречека на 14 Ноември
Дефиниран терминот, Барселона ќе не пречека на 14 Ноември

Дефиниран терминот, Барселона ќе не пречека на 14 Ноември

Во 7-мото коло од ЕХФ лигата на шампионите нашиот црвено – црн ракометен колектив гостува кај Барселона, минатогодишниот шампион на најквалитетната европска ракометна лига. Домаќините го одредиjа терминот во кој ќе на пречекаат на овој дуел.

Барселона одлучи вардарци да ги пречека на  14 ноември, а дуелот е закажан со почеток во 19 часот и 30 минути. Вардар кој сега е лидер на  групата-Б до овој дуел со европскиот шампион ќе се сретне со Рајн-Некар веќе во сабота, па гостуваме  кај Колдинг на 18 октомври и играме дуел со  Кјелце на 24 октомври. Мечот со Барса ќе се игра  во „Палау Блауграна“, а веќе следната недела на 22 ноември К.Лазаров со својот тим гостуваат во С.Ц “Јане Сандански“. На овој двомеч интересен момент е настапот на Арпад Штербик кој во редовите на црвено – црните дојде токму од Барселона.