Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Диало прв пристигна во Скопје, следи фаза на адаптација
Диало прв пристигна во Скопје, следи фаза на адаптација

Диало прв пристигна во Скопје, следи фаза на адаптација

Вардарци се екипираат во Скопје и ,,фаќаат” залет за стартот на летните подготовки кој се закажани за точно 11 дена во Скопје, во СЦ. ,,Јане Сандански”.

Едно од неколкумината интернационални засилувања пристигна во нашиот главен град Скопје и ќе мине фаза на адаптација пред стартот на подготовките. Французинот Бакари Диало прв пристигна од интернационалните засилувања и имаше можност да се запознае со Скопје и со неговиот нов дом, СЦ. ,,Јане Сандански”.

Диало треба да ја оправда довербата и да биде еден од клучните играчи на Вујовиќ во новата сезона. Покрај него, во Скопје ги очекуваме во следните неколку денови и останатите нови играчи.

Вардар 1961 ќе ги почне подготовките за новата сезона на 15 јули во Скопје. По четири дена во Скопје и извршување на потребните медицински прегледи тимот заминува за Златибор каде останува до 29 јули. Потоа се враќа во Скопје и планирано е настап на турнирот во Струга и на Хумел купот во Германијa.